Prisen i sæson 2020/2021 er 195 kr. (dette er rabatprisen, hvorfor der ikke ydes rabat for køb af 5 forestillinger)
Covid – 19:
Hvalsø Bio vil, indtil der fra myndighedernes side åbnes yderligere, fastholder halv sal - 58 pladser til salg.
Alle skal kunne føle sig trygge i Hvalsø Bio.
Alle skal, når de går og står, bære mundbind. Det kan tages af når man sidder i salen eller ved et bord i cafeen.
Som en tilføjelse til biografens gældende regler, se http://www.hvalsoebio.dk/handelsbetingelser , for tilbagebetaling har Hvalsø Bio vedtaget:
Såfremt Covid-19 situationen forværres kan billetter købt med eller uden rabat refunderes uden betaling af gebyr indtil en uge før forestillingen.
Pause-servering.
På grund af Covid-19 situationen, henstiller vi til publikum, at de køber Pause-serveringen via hjemmesiden, inden selve operadagen.
Vi har oprettet en ekstra ’forestilling’ til alle efterårets operaforestillinger, og den er kun beregnet til køb af Pause-servering.
Portionsanrettes og serveres på pladsen.
Den vises nedenfor, som en forestilling med unummererede pladser – glem bare det.
Pause-servering - PizzaogSandwich, som består af 1 stk. sandwich og 2 stk. pizza slices.
Af hensyn til sikker servering, er der kun mulighed for denne ret.
Prisen er 80 kr. og er incl. drikkevarer.
HUSK AT MEDBRINGE KVITTERINGEN FOR KØBET